Bukiety ślubne z frezji by Monika florystyczna pasja

Bukiety ślubne by me

Kwiaty w bukietach ślubnych

Róża jednokwiatowa, róża gałązkowa, frezja, eustoma, candadeskie (potocznie nazywana kalią), amarylis. To kwiaty jakie pojawiły się w kilku dotychczas realizowanych przeze mnie bukietach ślubnych dla “moich” Młodych i Świadków.

Przy każdej z realizacji odpowiednio wcześniej dobierane były kwiaty, kolory i kształty pod upodobania i wyobrażenia na ten temat. Wszystko po to, aby finał był wymarzony. Każdy bukiet był inny, każdy przyniósł za sobą inną garść niesamowitych wrażeń i wspomnień.

Co jest najważniejsze przy doborze bukietów ślubnych? 

Najważniejsza jest przede wszystkim pamięć o tym, że kwiaty te wyrażać mają naszą radość na nowy etap życia, być odzwierciedleniem naszych upodobań i komponować się najbardziej jak to możliwe z naszym temperamentem. Aby kwiaty na jakie się zdecydujemy były sezonowe, trwałe, świeże i w kolorze jaki po prostu jest bliski naszemu sercu nie tylko od święta. Warto też pamiętać o tym, że oprócz samych kwiatów całość dopełnić mogą właściwie dobrane wstążki, koraliki, broszki florystyczne, czy ciekawe elementy roślinne. Jeśli podobają Ci się naparstnice, chabry, jaśmin, bez, stokrotki, wrzos i inne z pozoru nieślubne kwiaty, nie obawiaj się o tym głośno powiedzieć. Skonsultuj koniecznie szczegółowo swoje marzenia o Twoim bukiecie ślubnym z florystą. Wcześniej przygotuj sobie TOP10 albo TOP5 wybranych kwiatów jakie chciałabyś rozważyć w kontekście Twojego ślubu i wesela. Skonsultuj temat ze swoją świadkową, przyjaciółką, przyjacielem, mamą, z kimś zaufanym, kto zna Cię nie od wczoraj. W trakcie rozmowy z florystą opowiedz o tym dlaczego pojawiły na Twojej liście inspiracji, z czym Tobie/Wam się kojarzą. O każdym osobno. Opowiedz o wyobrażeniach odnośnie kolorów i kształtów jakie krążą w Twojej/Waszej wyobraźni i to niekoniecznie sugerując się inspiracjami z sieci – pozwólcie sobie na flow ;). Taka rozmowa z florystą jakimi jesteście ludźmi, na co zwracacie szczególną uwagę, jakie lubicie kolory na co dzień, a jakie w momentach wyjątkowych, co Was cieszy, a co zawsze pojawiało się w Waszej relacji, może z czasów narzeczeństwa wiąże się z tematem kwiatów jakaś Wasza sentymentalna historia. To elementy, które mogą dla obiektywnego i zaangażowanego florysty stać się TĄ iskierką dla indywidualnego podejścia do Waszej uroczystości, a które na koniec mądrze poskładane do jednego bukietu, będą cieszyć oko i serce Was, bliskich i gości, którzy będą Wam tego dnia towarzyszyć. Oczywiście w ramach elementów ważnych, warto wziąć pod uwagę styl, krój i długość sukni, czy też rodzaj upięcia włosów i jeśli na etapie rozmowy z florystą takie elementy są już wybrane, także warto się nimi podzielić, aby propozycje Waszej dekoracji uwzględniały to w jakim stylu będziecie brać ślub.

Odważ się marzyć 

Każde nawet najśmielsze marzenie, w tym powiązane z tematem ślubu i wesela może ujrzeć światło dzienne. Jeśli całe lata chciałaś mieć bukiet ślubny z frezji, albo marzył Ci się wachlarz nie decyduj się na róże, albo inne kwiaty, których summa sumarum jak się dłużej zastanowisz po prostu nie lubisz, albo wiesz, że po godzinie nie mają prawa być pierwszej świeżości. Każdą fantazję można wcielić w życie, dopasowując do Ciebie, do Waszego motywu przewodniego wesela (jeśli takowy jest), do kolorystyki w kościele, urzędu stanu cywilnego, sali weselnej czy restauracji, w której odbędzie się Wasza uroczystość, a także do realiów budżetowych powiązanych z organizacją tego wydarzenia. Czasem, a z doświadczenia mogę powiedzieć, że to słuszny kierunek, warto zdecydować się na jeden element z tych wymarzonych i wokół niego budować całość. Wybór jednego rodzaju kwiatów z 5, czy 10 z Waszej listy TOP pozwoli floryście przedstawić propozycję jak można je wkomponować w cały motyw kwiatowy Waszej uroczystości ślubnej i weselnej. Wam pomoże finalnie sprawnie podjąć decyzję i oszczędzić z reguły sporo cennego czasu, który w tym całym zamieszaniu może umknąć na sprawy ważne (jak chociażby wspólne przeżywanie i oczekiwanie na ten ważny dzień w sposób który pozwoli Wam ten czas zapamiętać, a nie sprawiać że chcielibyście mieć to już za sobą).

Jak było w przypadku kilku moich realizacji bukietów ślubnych?

Kasi marzył się mocny czerwony akcent w całej dekoracji kwiatowej, nawiązujący do Hiszpanii, bo do ołtarza zaplanowała iść w czerwonych szpilkach. Karolinie od zaaawsze ślub i nie tylko ślub pod kątem kwiatowym kojarzył się przede wszystkim z frezją i nie wyobrażała sobie, aby tego dnia w bukiecie były inne kwiaty. Monika chciała żeby w czasie ślubu i wesela było jak najwięcej bieli i zieleni, aby wzmocniły i w klasyczny sposób podkreśliły czystość i siłę ich uczuć. Magda od początku rozmów o organizacji ślubu i wesela wiedziała, że jej kolorem przewodnim będzie róż. Te drobne, a jakże ważne potrzeby staram się zawsze wcielić w życie. Co więcej uważam, że dekoracja kwiatowa, szczególnie ta blisko człowieka, powinna z nim współgrać i od tego zawsze rozpoczynam prace nad koncepcją dekoracji.

Opisane ślubne chwile podkreślały poniższe przykłady bukietów ślubnych które przygotowałam dla grona moich znajomych. W większości stanowiły element większych florystycznych całości. Kwiaty z bukietu ślubnego stały się głównym kwiatem w bukietach w kościele czy sali weselnej. To co ja zapamiętam z tamtych dni to poziom zaufania jakim zostałam obdarzona, a także radość na widok tego co finalnie w moich rękach dla nich powstało na kwiatowe podkreślenie wyjątkowego dnia jakim jest ślub.

Kwiaty są wysłańcami Boga z innego, doskonałego świata.
Są aniołami, aby człowiek całkowicie nie zapomniał co oznacza absolutne piękno.
– Zenta Maurina – 


zdjęcie w tle wpisu: 9 sierpnia 2014 – bukiet ślubny z frezji dla Karoliny

 

 

2 thoughts on “Bukiety ślubne by me

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.