Niezwykły świat Belli Brown

“Deszcz – wróg fryzur i sojusznik taksówkarzy”

Filmowo i ogrodowo 😉 

W wolnym czasie, mimo tego, że nie mam go zbyt wiele, nadrabiam filmowe zaległości, tudzież szukam inspiracji w filmowych historiach. Tak w sobotni wieczór trafiłam na “Niezwykły świat Belli Brown” i wpadłam po uszy. Ten, kto mnie zna i oglądał “Amelię”, wie, że od jakiegoś czasu poszukiwałam filmu w podobnym klimacie. I wreszcie trafiłam, zupełnie nieoczekiwanie.

Te kadry wszystkie razem wzięte, historia, kreacja postaci, podział planów i unoszące się jakby nad ziemią krople deszczu symbolizujące odradzające się życie. Film dla tych, którzy poszukują i oczekują od czasu spędzonego przed ekranem małym czy dużym magii, klimatu, atmosfery, dzięki którym poczują się lepiej.

Do tego zupełnie niespodziewanie okazało się, że ów historia podszyta jest zachwytem nad kwiatami, ogrodem, roślinami, ich magią i siłą. Mało tego literaturą, tworzeniem i wrażliwością na nią.

Piękno, emocje, nieoczywistość, skrywaną pasję, przełamywanie własnych lęków, talent, miłość, ale i przewidywalność. To m.in. znajdziesz w tej opowieści.

Przeniosłam się gdzieś, gdzie i Ciebie zapraszam 🙂

p.s. Wiele jest w filmie ciekawych cytatów, wypowiedzi. Mnie urzekły bardzo słowa o niedocenionej roli deszczu i o tym, że ogród pomaga przetrwać, bo czy on będzie mały czy duży, po prostu pomaga, a na pewno pomaga marzyć i dążyć do tego, by te marzenia realizować.

Oryginalny tytuł: This Beautiful Fantastic
Czas trwania: 1 godz. 40 min.
Reżyseria i scenariusz: Simon Aboud
Zdjęcia: Mike Eley
W rolach głównych: Jessica Brown Findlay, Andrew Scott, Jeremy Irvine, Tom Wilkinson

Film możesz obejrzeć m.in. na HBO Polska: KLIKNIJ I OGLĄDAJ. Miłego oglądania 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.