Azuma Makoto Exobiotanica

Kwiaty na skraju ziemi – „Exobiotanica”

AZUMA MAKOTO

Bardzo często poszukuję różnych inspiracji na skraju sztuki, muzyki, rzeźby, w połączeniu z żywą materią, a przede wszystkim, co zapewne Was nie zdziwi, z żywymi roślinami, kwiatami. Nie przypuszczałam jednak, że poszukiwania florystycznych inspiracji doprowadzą mnie do tak niesamowitego projektu. To co zobaczyłam przeszło moje najśmielsze wyobrażenia co można wyczarować z użyciem żywych kwiatów. Ba, można powiedzieć z namaszczeniem tak szczególnym, że tylko potwierdza się sformułowanie, że “wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona”. Ale do rzeczy.

Świat jakim podzielił się japoński artysta, który łączy naturę i technologię do stworzenia żywej sztuki poprzez projekt pt. “EXBIOTANICA – Botanical Space Flight” to świat niezwykły, niesamowity, zapierający dech w piersiach, dający wiele do myślenia – mogłabym tak długo wymieniać uczucia jakie towarzyszyły mi kiedy odkryłam ten projekt w czeluściach internetu. Uświadomił mi, że niemożliwe nie istnieje.

AZUMA MAKOTO, bo o nim mowa, wysłał 50-letnie drzewo bonsai oraz specjalnie przygotowany na ten cel przepiękny bukiet kwiatów na wysokość 30 000 metrów nad poziom ziemi!

Wszystko działo się w Black Rock Desert w stanie Nevada w USA 15 lipca 2014 r. Cała seria to 12 000 zdjęć – dzieł sztuki. Wyobraźcie sobie, że zdjęcia powstawały w temperaturze minus 60 stopni Celsjusza.

Sami zobaczcie – są po prostu zachwycające!

 

I believe flowers are the best art creation of nature.
– Azuma Makoto –

Wszystkie te niesamowitości i duuużo więcej możecie zobaczyć na stronie projektu exobiotanica.com, na profilu Facebookowym artysty @MakotoAzuma, na kanale Instagramowym @azumamakoto. Zachęcam również do przeczytania wywiadu z artystą na CNN Style – CZYTAJ.

Powstał także film dokumentujący przygotowania tego nieprawdopodobnie inspirującego projektu:

Ja dzięki takim osobom, czuję, że można z kwiatami zrobić praktycznie wszystko. A wszystko po to, aby zatrzymać na chwilę wrażenia i doznania piękna absolutnego jakim obdarzyła nas matka natura. Warto zachować je i z takim pietyzmem podkreślać wagę natury i współistnienia z całą resztą świata. Dziękuję Makoto Azuma!

 

One thought on “Kwiaty na skraju ziemi – „Exobiotanica”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.