konwalie - kwiaty na obrazach - Małgorzata Kuś

O blogu

WITAJ NA BLOGU FLORYSTYCZNA PASJA

florystyczna-pasja-logo

Kwiaty to moja radość, którą chcę się z Tobą dzielić. Od dziecka poszukiwałam w nich… no właśnie…, zapewne tej zwyczajnej, a może niezwyczajnej radości, której tak często nam brakuje. Radości zarówno dla własnego oka, ale także tej z ich wręczania bliskim.

Kwiaty towarzyszą nam w życiu w momentach zarówno tych szczególnych, jak i tych zwykłych. Powodują, że do codzienności wkracza piękno, subtelność, niezwykłość, poezja, a przede wszystkim uśmiech i miłość. Są odzwierciedleniem naszego nastroju, pragnień, upodobań, wspomnień. Z ich wręczaniem i otrzymywaniem związane są różne tradycje, obyczaje, odczucia. Sprawiają, że każda okoliczność, której towarzyszą staje się wyjątkowa. Stają się wspomnieniem.

Radość z kwiatów – to resztki raju w nas
– Philip Otto Runge –

Każdy z nas ma swoje upodobania z nimi związane. Moje od lat są niezmienne. Miłość żywię wyłącznie do żywych kwiatów i roślin, ponieważ są uosobieniem życia. Ich pielęgnacja i dbałość o nie to bardzo podobny proces do budowania relacji między ludźmi. Wszystkiemu co sztuczne, mówię “Nie”. Gdybym zaś miała wskazać swoje trzy ulubione kwiatowe małe szczęścia, to są to subtelne konwalie, zwyczajne łąkowe stokrotki i delikatne, niebieskie szafirki. Ta lista jednak jest długa, bo każda roślina, czy kwiat jest na swój sposób wyjątkowa, a w odpowiednio dobranym towarzystwie i kontekście tworzą spójne całości.

Natomiast to co sprawia mi najwięcej frajdy, to możliwość podkreślania w taki sposób chwil innych ludzi. Ten moment kiedy doświadczam radości z kwiatów, z florystycznych dekoracji u osób, dla których zostały wykonane jest bezcenny. Postanowiłam tą energią, która temu towarzyszy podzielić się także z Tobą.

Mam nadzieję, że będziesz regularnie zaglądać do mnie po uśmiech, a czasem w poszukiwaniu impulsów do refleksji, działania, czy po prostu po to, aby miło wypełnić czas przy kawie, herbacie, gorącej czekoladzie, a może winie.

Co znajdziesz na blogu FLORYSTYCZNA PASJA?

Tworzoną z myślą o Tobie swego rodzaju kronikę florystycznych zdarzeń przez pryzmat moich obserwacji, wiedzy i zainteresowań, doświadczeń, realizacji, inspiracji i tym samym cząstki mnie. A w niej:

  • wariacje na temat kolorów i ich sile oddziaływania na nas samych i otoczenie – wpisy z kategorii “Kolorowo mi :)”
  • ciekawostki dotyczące kwiatów i ich symboliki – wpisy z kategorii “Poznaj mowę kwiatów”
  • pachnące cytaty, wiersze, piosenki, obrazy, plakaty i inne formy twórczości artystycznej z motywem florystycznym w tle, subiektywnie wybrane dla Ciebie – wpisy z kategorii “Pachnące cytaty”
  • moje florystyczne realizacje i projekty – wpisy z kategorii “Najważniejsze dać pasji wyraz”
  • garść florystycznych inspiracji jakie wpadną mi w oko, z myślą o tym, że Tobie mogą się akurat z jakiegoś powodu przydać, albo będą relacją z ciekawego florystycznego wydarzenia czy też moim spojrzeniem na to jak, gdzie i kiedy kwiaty towarzyszą nam w życiu – wpisy z kategorii “Florystyczne inspiracje”.

Zapraszam Cię zatem do świata mojej florystycznej pasji.
Monika

p.s. A jakie kwiaty sprawiają, że Twój dzień staje się pogodniejszy?

p.s.2 Jeśli chcesz wiedzieć kto za tym stoi, przejdź do strony O MNIE.


obraz w tle wpisu: Konwalie, Akwarela plus suchy pastel, Małgorzata Kuś