Strelicje - pomarańczowe kwiaty

Pomarańczowy moovie

Barwa energii i pozytywnych myśli 

W odczuciu Hygeia Theo Gimbela barwy wpływają nie tylko na stan emocjonalny, ale również na stan fizyczny organizmu. Harmonię utraconą na skutek niewłaściwego życia, myślenia i odczuwania możemy odzyskać regenerując nasze wibracje wibracjami odpowiednich barw. Z racji choćby tego, że moim ulubionym kolorem jest właśnie pomarańczowy, postanowiłam sprawdzić co mówi nam barwa, której nazwa pochodzi od nazwy owoców pomarańczy, przez co często używana jest wymiennie z nazwą oranż.

Symbolika 

Kolor pomarańczowy należy do palety barw ciepłych. Kojarzy się z okresem letnio-jesiennym, kiedy naszą rzeczywistość wypełniają żywe i intensywne, słoneczne kolory. Jest symbolicznym synonimem energii, radości, słońca i ognia, entuzjazmu, współdziałania, zadowolenia i dobrego nastroju, pozytywnych uczuć i emocji, otwartej postawy wobec ludzi, otwartości na doznawanie w życiu przyjemności, spontaniczności, ambicji i zdecydowania, w ogóle pozytywnego i optymistycznego podejścia do świata.

Symbolizuje także dążenie do osiągnięcia celu, ma właściwości motywacyjne do działania i psychologiczne w ponoszeniu poczucia własnej wartości, wyzwala funkcje cielesne i mentalne, działa dodatnio na cały organizm. Nie bez powodu kolor ten wykorzystywany jest do leczenia bezsenności. Wpływ tego koloru oznacza uczucie wyzwolenia od wszelkich ograniczeń. Warto jednak uważać z jego ilością, ponieważ jak ze wszystkim, co za dużo to niezdrowo i nadmiar tego koloru w naszym otoczeniu może wyzwalać niekoniecznie pozytywną nadpobudliwość, zbyt wielką wyrozumiałość i tolerancję wobec słabostek swoich i innych ludzi.

Profil “wyznawców” pomarańczowego

Osoby, dla których pomarańcz to barwa wiodąca najczęściej są silne, dobrze zorganizowane, poukładane, przez co źle znoszą nieład w otoczeniu, są aktywne, przedsiębiorcze, dla których wytyczone cele w życiu i dążenie do ich realizacji są siłą napędową do działania, są świadome swojej własnej wartości i biorą życie pełnymi garściami, skupiając uwagę na tym, aby każda chwila była ważna. Są również często niecierpliwe, porywcze, ale wszelkie porażki małe i duże przekuwają w wartość, bo biorą z życia to co najlepsze.

To barwa pozytywnych myśli, zatem dla człowieka, który się nią otacza, przywołuje pozytywne wspomnienia, ciepło i jest odzwierciedleniem temperamentu i potrzeb dotyczących relacji międzyludzkich. Jeśli w Twojej palecie barw dominuje ten kolor to wyraz także tego, że jesteś osobą towarzyską i ważne jest dla Ciebie utrzymywanie jak najlepszych stosunków z otoczeniem. Zapewne nie lubisz samotności, a najlepiej czujesz się w otoczeniu osób o łagodnym charakterze.

Co oznacza ta barwa w kontekście kwiatów? 

Kwiaty w tym kolorze są symbolem nadziei, która jest w zasadzie niezbędna do życia. Szukasz odpowiedniego wyrazu swoich aktualnych uczuć, chcesz wesprzeć kogoś w oczekiwaniu kogoś bliskiego na spełnienie się czegoś pożądanego, chcesz pomóc uwierzyć, że plany, marzenia się urzeczywistnią, a ewentualne trudności przeminą? Wybierz kwiaty koloru pomarańczowego, które na pewno wzmocnią i podkreślą w danej chwili poczucie, że wszystko jest możliwe i że dobro koniec końców zawsze zwycięża. Kwiaty w tym odcieniu często są używane także w dekoracjach stołów na spotkaniach biznesowych, a indywidualnie także jako wyraz podziękowania lub przeprosin.

Przykłady kwiatów w kolorze pomarańczowym

Poniżej wybrany dla Ciebie zestaw kilkunastu inspiracji bukietów z kwiatów w kolorze pomarańczowym z serwisów Instagram, Pinterest i stron florystycznych. Miłego oglądania i wybierania 😉

 

 

 

 

2 thoughts on “Pomarańczowy moovie

    1. 🙂 Dziękuję. Pomarańczowy a wg mnie nawet bardziej odcienie rudości są najpiękniejszymi kolorami ever. Kwiaty w tym kolorze nadają za to zawsze charakteru w każdym wnętrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.