Gucii Bloom

„Surrealistyczna wizja noszenia ogrodu”

Florystyczne kampanie reklamowe marki Gucci – przykłady

Nie od dzisiaj włoski dom mody Gucci inspiruje się w swoich działaniach naturą. Zapach, który jest moim ulubionym od lat to Flora by Gucci. Jako, że śledzę poczynania tej marki, podekscytowana stosunkowo nową marzycielską kampanią reklamową, w której Alessandro Michele propaguje postawę swobody, aby kobieta mogła być tym, kim chce, rozkwitała, postanowiłam podać Wam tutaj subiektywny wybór kilku przepięknych filmów reklamowych z motywem florystycznym. Kampania, która mnie tak urzekła to kampania zapachu Gucci Bloom stworzonego we współpracy z mistrzem perfumerii Alberto Morillasem.

Gucci Bloom celebruje autentyczność, energię i różnorodność kobiet. Sam zapach to połączenie naturalnej tuberozy, zbieranej w Indiach z absolutem naturalnego jaśminu. Ekstrakt z pączków jaśminowych uzyskano na drodze zastrzeżonej metody ko-ekstrakcji, w której łączy się naturalną jakość jaśminu z ulotnymi, schwytanymi molekułami, aby odtworzyć na skórze świeżą zieleń i aromat płatków. Gucci Bloom zawiera również nuty innej, użytej w perfumiarstwie po raz pierwszy rośliny – Rangoon Creeper (łac. Combretum indicum). Odkryty w południowych Indiach gatunek ten uosabia koncept i nazwę zapachu, ponieważ zmienia swój kolor: z białego stopniowo nabiera ciemniejszego odcienia różu, aby ostatecznie przybrać barwę czerwieni. Kwiaty tego wiciokrzewu są aromatyczne i mają nieco pudrową kobiecą nutę. Wygląda na to, że Gucci Bloom dołączy do mojego Flora 😉

Miłego oglądania 😉

 

 

 

 

Dla tych co chcą także śledzić na bieżąco w sieci aktywność marki podaję linki do oficjalnych profili marki w social mediach: Facebook, TwitterInstagram, YouTube, Google+ i Pinterest.


źródło zdjęcia w tle wpisu z kampanii reklamowej Gucci Bloom: Gucci.com

5 thoughts on “„Surrealistyczna wizja noszenia ogrodu”

  1. Świetna inspiracja na rożnego rodzaje kampanie i reklamy a także pokazy. Dobry pomysł, który można wykorzystać do reklamy produktów. Chciałabym stworzyć coś podobnego. Bardzo fajny wpis 🙂

    1. Dziękuję za ten komentarz. Gucii po prostu robi to dobrze, a inspiracji warto szukać tam gdzie jest wysoka jakość, świeżość spojrzenia na dany temat i często mało oczywiste konteksty. Można wtedy zdziałać coś niesamowitego.

  2. Miałam okazję wąchać te perfumy i muszę przyznać, że są obłędne. Uwielbiam kwiatowe zapachy ale w tym się wprost zakochałam 🙂 Bardzo fajna kampania i pokazy można się nieźle zainspirować. Pozdrawiam!

    1. Dla mnie nadal jedynką pozostają Flora by Gucci. Natomiast co do kampanii Gucci i kontekstu florystycznego są obłędni i zawsze wracam do nich jak poszukuję inspiracji, bo najczęściej tam wszystko się zgadza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.